Ochucené medy

z Medového Dvorku

Med dělaný s láskou

Už jste někdy ochutnali med s kořením? Pokud je znáte, určitě si u nás vyberete. A pokud je neznáte, tak přijeďte, dáme Vám ochutnat a určitě si vyberete taky. 

Naprosto dokonalé spojení dvou až tří chutí - pastového medu a koření. V jednoduchosti je genialita. Není potřeba míchat spoustu koření - vždy stačí jedno, maximálně dvě.

Objednejte si med & ceník

Druhy ochucených medů

Med se skořicí

Skořice - sama o sobě má úžasné vlastnosti a ve spojení s medem tomu nemůžete odolat. Takto ochucený med je vhodný na pečivo, do čaje, či kávy, nebo jen tak na lžičku. Máte málo času a potřebujete nějakou rychlou vzpruhu? Vemte si vlažnou vodu - může být i z kohoutku a zamíchejte si dvě až tři lžičky tohoto medu a vypijte. A co se stane? Nic. Ale zítra si ho namícháte znova.....Med s kakaem

Chutná Vám Nutela, ale nechcete takovou kalorickou bombu? Zkuste náš med s kakaem. Chutí se velmi podobá, ale neobsahuje žádný tuk - jen med a Holandské kakao. Proto se opět velmi hodí na sladkou snídani, či sváču. Nebo zkuste sobě, či Vašim dětem zamíchat dvě, tři lžičky do vlažného mléka. Hmmm.
Med s kakaem a skořicí

Nevíte, kterou chuť si vybrat? Máme řešení. Namíchali jsme dvě oblíbené chutě dohromady. A výsledek? Ochutnejte sami. I tato kombinace je velmi oblíbená. Použití je stejné, jako u jednotlivých příchutí - jen tak na lžičku, do vody, mléka, čaje i na pečivo.
Med s chilli a bílým pepřem

Také máte rádi, když je sladká chuť i trochu ostřejší? A proč ještě pepř? Pálivou chuť chilli člověk cítí až na kořenu jazyka a aby byla ostřejší chuť cítit hned, přidala jsem bílý pepř. A jak známo, i pepř je pro člověka vhodné koření (min. jako desinfekce v zažívání...). Tato příchuť se hodí na jednoduché jednohubky - natřete je a navrch dejte kousek oblíbeného sýra - budete překvapeni jak se tyto chutě doplňují. Nebo ho zkuste přidat do čaje či vlažné vody a hned Vám bude tepleji. Nebo jen tak na lžičku?


Med se zázvorem a bílým pepřem

Když jsem přidala jen zázvor, nebylo to ono a prý byl slabý. Až bílý pepř tomu všemu dodal ucelenou kulatou chuť. Tento med je oblíbený u maminek - pokud začne Váš brouček (ať už ten malý, či ten velký...) kašlat, či smrkat - stačí mu dát trochu na lžičku. Medy míchám vždy tak, aby je mohly i děti. Jen u těch s chilli je třeba zvážit, jak je Vaše dítko citlivé.Tato příchuť se hodně používá do čaje při nachlazení. Hodí se i na pečivo a opět v kombinaci s plátkem sýra, oceníte jeho chuť naplno.


Med s chilli a kakaem

Máte rádi čokoládu této chuti? Tak to si oblíbíte i tento med, který je oproti čokoládě bez tuku a konzervantů. Úžasný je ve vlažném mléce, čaji či jen tak ve vlažné vodě. A opět se hodí na pečivo. Moje oblíbená kombinace je - pečivo, tento med a plátek vajíčka uvařeného na tvrdo - zkuste a napište mi, jak to oslovilo Vás.Med s kávou

Znalci ocení toto spojení. Ani nevím, jak jej popsat. V každém případě, když potřebujete dobýt rychle energii, nebo změnit tok Vašich myšlenek - zkuste tento med. Věřte nebo ne, ale v tu chvíli nebudete myslet na nic jiného než na to, co se Vám právě rozlévá v puse. Tento med obsahuje kofein. Proto pro někoho není vhodný před spaním.Med s kurkumou

Taky se k Vám dostala informace, že kurkuma je zdravá a pro organismus prospěšná? Dokonce ji máte doma a nevíte, jak ji konzumovat? Tak si kupte tento med a použijte stejně jako ostatní příchutě. Na pečivo či do pití. Kurkuma obarví med do zajímavé oranžovo-okrové barvy. A i tato chuť má něco do sebe. Přijeďte a dám Vám ochutnat, ať víte, do čeho jdete.

Med s Vaší příchutí

Chybí Vám v naší nabídce nějaká příchuť? Rádi byste ochutnali něco speciálního? Napište mi, co byste chtěli namíchat a můžeme to společně uskutečnit. Ráda testuji nové chutě.