Včelařka Alena

Duše Medového Dvorku

Včely šly na mě chytře - přes med. A jak se to stalo já a včely? Původně si naše včely pořídil manžel, prý, aby měl v důchodu, co dělat. A pak? Pak s kamarádem včelařem přivezli domů plásty medu na vytočení. A já si poprvé "ušpinila" obě ruce celé od medu. A ten med se mi dostal až do duše a celou ji zaplavil a už nepustil.

Později se pro mě zcela přirozeně stalo to, že mě napadaly myšlenky, že by se z medu dalo vyrábět i něco dalšího. Již spoustu let dělám chilli marmelády - mimochodem jsou úžasné. Také jsem ochutnala pár ochucených medů - nejčastěji s kakaem, nebo s ořechy. A jak jsem si tak stáčela med, v hlavě mi to všechno vířilo a vířilo. A jak to dopadlo se můžete podívat na odkaz - nabídka ochucených medů.

Vaše včelařka Alena

Co mám již za sebou?

Celý svůj život žiji v okolí Pardubic. Po pracovní stránce mám za sebou kariéru docela barevnou. Od postu uklízečky po post regionální ředitelky. Ze všech svých pracovních zkušeností si odnáším jen to pozitivní. Není nad dobře umytý záchod, či kompletně splněný obchodní plán. Mezi těmito dvěma úseky, kdy jsem sbírala pracovní zkušenosti, je docela dlouhý čas, ve kterém jsem krom jiného stihla dálkově vystudovat a úspěšně dokončit několik škol. Nejdříve maturitu a později i vysokou školu. Nejdelší pracovní zkušenost jsem získala v jedné pojišťovně. V podstatě jsem duší pojiťovák, který má veké sociální cítění a dnešní tvrdý pojistný boj o klientelu mu nesvědčí. Já ještě stihla zažít dobu, kdy člověk opravdu věděl na co je pojištěn a pokud se mu něco stalo, tak dostal i plnění. V osobním životě nic pro bulvár.  Ve volném čase, se zhruba třicet let, věnuji snům. Zajímá mě lidská duše a její příběhy. K této aktivitě mě přivedla moje nemoc, a myslím si, že je to to nejlepší, co mě mohlo potkat. Moje knihovna nese takové mistry jako je C.G.Jung, Thomas Moore, František Koukolík, Anthony de Mello, SJ, James Hillman, Jana Heffernanová, Stanislav Grof a mnoho dalších.To se týká teorie. Praxi jsem od svých šestadvaceti let sbírala jak při osobních konzultacích, tak na kurzech pana PhDr. Vladimíra Dvořáčka z Brna. I když už jsem dávno zdravá, nadšení pro lidskou duši a obrazy snů mi zůstalo. 

A co mám před sebou?

Před sebou mám hlavně starost o včely. Může to znít tak jako obyčejně, ale hlavní kouzlo je v tom, že při práci kolem včel musíte naprosto podřídit svůj život koloběhu přírody. A to nedokáže každý. Nyní se učím důvěřovat přírodě a s pokorou přijímat její řád. To je pro mě, jako bývalého pojišťováka, naprosto jiný a tajemný svět. Ne obchodní plán, ne nadřízený, ne obchodní ředitel a zájmy trhu, ale počasí rozhoduje o tom, co budu dělat. 
Krom jiného potřebuji také cvičit svůj mozek a mám nekonečnou vnitřní touhu po informacích a vzdělávání. Proto jsem se, jako čerstvá padesátnice, přihlásila na dálkové studium do Nasavrk na obor Včelař. Držte mi palce, ať mě přijmou.

Tak mě vzali! Od září 2019 jsem opět studentka!

Červen 2022 - studium úspěšně ukončeno!

A jako závěrečnou práci jsem "vyfasovala" téma "medová kuchařka". Při sběru receptů mě to tak nějak nakoplo a řekla jsem si proč ne? A tak je tady https://www.medovydvorek.cz/produkty/medova-kucharka/

 

 

Sny

Sny se zdají všem, i těm, co si myslí, že sny nemají protože si žádný nepamatují. Zajímá Vás, co Vám sděluje Vaše duše, jen nerozumíte obrazům kterými s Vámi hovoří? I mě to zajímalo a tak jsem se tomu zhruba před třiceti lety začala věnovat. A dodnes jsem nepřestala. Přijďte a koukneme se společne na Váš sen, na Váš příběh. Většinou mi duše přes sny sděluje, jak některé mnou prožité věci vnímá. Dokonce mi sny už několikrát předpověděly co se stane a nejednou s přesným datem. Do dneška jsem z toho překvapená. I po tolika letech jsem kolikrát v úžasu, jak se některé věci zapisují do mé duše, jak to ona vnímá.

Pokud mě někdo osloví, že se mu sny zdají a že by rád věděl, umím ho nasměrovat a sen s ním společně rozebrat, že je pak schopen ho vidět jinak. Ne z pohledu mozku, ale z pohledu duše a to mě na tom baví nejvíc. Měnit lidem pohled na své sny a tím i na svůj svět.

Máte zájem o konzultaci?

Můj příběh

Když mi bylo kolem dvaceti let, byla jsem opravdu hodně vážně nemocná. Byla jsem nemocná tak, že jsem to dotáhla až do plného invalidního důchodu - a to není jen tak! V té době, jsem se ráno budila a pamatovala jsem si někdy i více jak sedm snů z té noci a všechny byly děsivé. Rozhodla jsem se, že takhle to už nechci a tak... tak jsem, jak už to bývá, když se rozhodnete pro změnu, potkala ty správné lidi ve správném čase. Naše vnitřní rozhodnutí se pro mě záhadným způsobem objeví až ve vesmíru a ten Vás v tom nenechá. Ale nejdřív něco musíte Vy. A jak to bylo se mnou dál? Věřte nebo ne, já jsem se skrze sny uzdravila. Pod úžasným doprovodem PhDr. Vladimíra Dvořáčka jsem si znovu prožila své dětství, tentokrát z pohledu mé duše - tedy snů. A tím jsem se postupně stavěla na své nohy, až jsem se uzdravila. Od té doby nedám na své sny dopustit.